Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Bieganie z pasją

Zegarek sportowy – czy ten gadżet się przydaje?
Wybór akcesoriów dla biegaczy jest ogromny. Wśród nich znajdziemy rzeczy niezbędne jak odzież do biegania czy buty do biegania.

Co natomiast z takimi gadżetami jak zegarek do biegania? Czy jest on potrzebny i jak wybrać najlepszy? Wszystko zależy od naszych wymagań. Na rynku jest dużo modeli zegarków sportowych a każdy z nas posiada inne potrzeby.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka
Najprostszą formą zegarka sportowego jest po prostu zegarek ze stoperem. Bardziej efektywne zegarki mają pulsometr i GPS. O ile jednakże biegamy od czasu do czasu, rekreacyjne, funkcja stopera powinna nam wystarczyć.
Kiedy już zdecydujemy się na zakup droższego zegarka do biegania zwróćmy uwagę na kilka kluczowych cech, które wpłyną na jakość i łatwość użytkowania sprzętu. Wyświetlane cyfry powinny być spore i wyraźne. Zegarek powinien również umożliwić łatweproste podświetlenie tarczy i na tyle długie, ażeby można było odczytać wyświetlane wartości. Ważne również żeby bateria w zegarku była wytrzymała. Nie mniej istotnym elementem jest wygoda – powinniśmy sprawdzić, czy zegarek nie ogranicza naszych ruchów, czy nie jest za ciężki itp.
Jakie funkcje posiada zegarek do biegania
Jeśli trenujemy bieganie w interwałach lub uprawiamy treningi rytmowe. Konieczna jest nam znajomość międzyczasów. W trakcie biegania nie mamy czasu na trudne obliczenia. Powinna istnieć sposobność dostosowania wyświetlanych czasów i międzyczasów w współzależności od treningu.
Zegarek do biegania posiada także często pulsometr, a też monitor serca. Przydadzą się szczególnie wtedy, gdy biegamy „na tętno”. GPS jest wartościowy dla osób trenujących w terenie. Funkcja ta powinna być kompatybilna z komputerowymi mapami, co da nam możliwość analizy trasy.
Jak widać funkcje jakie posiadają zegarki do biegania są różnorodne. Dla biegaczy to duże ułatwienie. Wybierajmy tak, ażeby odpowiadał naszym potrzebom.

Sprawdź tutaj: czapki do biegania meskie.